İlk Hamile Erkek

Gezegenimizde bu zamana bir tek deniz atlarının erkekleri hamile kaldığını biliyordum. Ancak Thomas Beatie adındaki bir ABD'li karnında, babası olacağı çocuğunu taşıyor. Thomas aslında cinsiyet değiştirmiş bir kadın. Bu olayı komedi filmlerinde görmüştük. Hatta bazı bilimsel denemelerde olmuş ancak pekte hoş karşılanmamıştı.

Temmuzda kızlarını dünyaya getirecek Thomas'ın önünde biyolojik bir engel yok. Çünkü Thomas ameliyatla sonradan cinsiyet değiştirmiş bir kadın. 21 yaşındayken ameliyatla göğüslerini aldıran Thomas’ın cinsel organına ise operasyon yapılmadı. Düzenli olarak testesteron hormonu enjekte edilen Thomas, Nancy adlı bir kadınla evlendi. Çift, gittikleri doktorda Nancy’nin kısır olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Thomas hormon tedavisini kesti ve dört ay sonra regl olmaya başladı. Birçok doktor gezen çift sonunda hayallerini gerçekleştirdi.

Thomas, “Hamile bir erkek olmak inanılmaz bir duygu. Cinsel kimliğim açısından bir değişiklik olmayacak. Nancy için de sadece bebeğimizi taşıyan bir kocayım. Kızımın babası ben, annesi ise Nancy olacak. Çok mutluyum” dedi.

Allah onlara mutluluklar versin ama ileride bazı sorunlar çıkacaktır. O çocuk öğrenmez ise bir sorun olmayabilir ama dünya da bilinen ilk olmasıda ayrı birşey tabi. İnsanlar bu olaya şimdi tebessümle bakacaktır aramızdan bazılarıda bununla alay edecektir. Dine bağlayanlarda olabilir ama artık bazı şeyleri aşmalıyız bunu dünyada ki bu gelişmelerden anlıyoruz. Bazı yenilikleri kabul edip çağın gerisinde kalmayalım sakın ha her erkek doğum yapsın dediğimi sanmayın laflarımı anlayan anlar. Anlamayanlara da bi zahmet anlayanlar anlatsın.