Dikkat Haziran'da Dünyanın Sonu Gelebilir

"Bilim adamları büyük bir kara delik yaratarak dünyayı içine mi alacak ?
İsviçre'de Cern Araştırma Merkezi tarafından 14 yılda geliştirilen ve 8 milyar dolara mâl olan dev makine bu yaz çalışacak. Bilim adamları da küçük bir "big bang" yaratacak makineyi takip ederek dünyanın nasıl oluştuğunu anlamaya çalışacak.

Şimdi iki bilim adamı makinenin beklenenden büyük bir kara delik yaratarak dünyayı içine alacağı iddiasıyla çalışmanın durdurulması için dava açtı.

Walter Wagner ve Luis Sancho isimli uzmanların Amerikan mahkemesinde açtığı dava yasalolarak Cern'i bağlamıyor. Ama ikili ABD Enerji Bakanlığı'nın desteği kesmesinin bile yeterli olacağını söylüyor. Cern yetkilileri "Doğa'da ve ayda bizim yaptığımız deneyin kat be kat güçlüsü enerji patlamaları her gün oluyor. Dev kara delik teorisi saçmalık" dedi.

CERN nedir?
CERN, Nükleer Araştırmalar için Avrupa Konseyi anlamına gelen Fransızca "Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire" sözcüklerinin kısaltmasıdır. Bu kurum, İsviçre ve Fransa sınırında yer alan dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarıdır. 1954 yılında 12 ülkenin katılımıyla kurulmuş olan CERN'in günümüzde 20 asil üyesine ilaveten Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 8 "gözlemci" üyesi vardır."

Bu haber beni çok heyecanlandırdı ve endişelendirdi. Bundan yaklaşık 3 ay önce Ruslar'ın İsviçre'de zamanda yolculuk yapacaklarını duyunca çok heyecanlanmıştım. Çünkü çok büyük bir şey olacaktı. İnsan kendi geçmişini öğrenecek belki de gelecekten teknoloji yardımı alacaktı. O zaman da risklerin olduğunu duymuştum. Ancak zaman geldikçe riskler arttı. Bir yandan bu olayı sabırsızlıkla beklerken bir yandan da riski beni ürpertiyor. Ancak Dünya'ya birşey olmadan bunun sonucunu görürsek belkide bilmediğimiz birçok şeyi öğreneceğiz. Zamanda yolculuk ise bunun ekstrası yani olabilirde olmayabilirde inşallah olursa bize bir zararı olmaz ve belkide gelecekle birleşebiliriz. yani geleceği erkenden getirebilir. Birçok konuda önlemelrimizi erkenden alabiliriz.